Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa           Kurumlarımız           Personelimiz           Atatürk Köşesi           Galeri          İletişim          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi
 

Haberler/Duyurular - 29 EKİM 2011 CUMHURİYET BAYRAMI - Şaphane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
   
 29 EKİM 2011 CUMHURİYET BAYRAMI

29 EKİM 2011 CUMHURİYET BAYRAMI
 Yazı Boyutu

 Tarih : 21.10.2011 - 15:47:42 


CUMHURİYETİMİZİN İLANININ 88.YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA İLÇEMİZDE KUTLANACAK OLAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI BELİRLENDİ.


29 EKİM 2011

CUMHURİYET BAYRAMI 88. YIL KUTLAMA PROGRAMI

 

 

Cumhuriyetimizin 88. kuruluş yıldönümü nedeniyle 2011 yılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı anlam ve önemine yakışır bir şekilde her zamankinden daha coşkulu olarak aşağıdaki programlar çerçevesinde kutlanacaktır.

 

1-        28.10.2011                    Çelenk Sunma Töreni                       Saat:    13:00

                                               (Cumhuriyet Meydanı)

 

2-        29.10.2011                   a) Tebrigat Programı                        Saat:    10:00

                                               (Kaymakamlık Makamı)

 

b) Bayram Programının icrası          Saat:    10:30

                                               (Cumhuriyet Meydanı)

 

                                               c) Fener alayı                                    Saat:    19:30

                                               (Cumhuriyet Meydanı)

                                           

3-        21-28 Ekim 2011           Cumhuriyet Kupası Turnuvaları

                                               (Masa Tenisi Turnuvası – Şaphane Cumhuriyet ÇPL Spor Salonu)

                                               (Satranç Turnuvası –  Şaphane İÖO Salonu)

 

4-        27 Ekim 2011                Cumhuriyet Kupası Atletizm Yarışları

                                               (Şaphane - Gediz Karayolu)

 

5-        21-28 Ekim 2011           Resim (I. Kademe) - Şiir (II. Kademe) - Kompozisyon

                                               Yarışmaları (Ortaöğretim öğrencileri)

 

ÇELENK SUNMA TÖRENİ

 

            Cumhuriyetimizin ilanının 88. yıl dönümü kutlamaları Çelenk Sunma Töreni 28.10.2011 günü Saat 13:00’ de Cumhuriyet meydanındaki Atatürk Büstüne İlçemiz Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı,  DPÜ Şaphane MYO Müdürlüğü, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum ve kuruluşlarının birinci derece temsilcileri, Örgün ve Yaygın Eğitim Kurumlarının yöneticileri, Özel Kuruluş, dernek ve oda temsilcilerinin katılımı ile aşağıdaki program çerçevesinde sunulacaktır. Çelenkler usulüne uygun olarak düzenlenecek ve bizzat daire amirleri tarafından sunulacak, aksaklığa meydan verilmeyecektir.

 

           1-Çelenkler Saat 12:45 de Cumhuriyet meydanındaki Atatürk Büstü önünde hazır bulundurulacaktır.

           2-Saat 13:00 de Çelenk sunma tören komutanının çağrısıyla protokol sırasına uygun olarak bizzat daire kurum ve kuruluşların amirleri tarafından Atatürk anıtına çelenkler sunulacaktır.

            Çelenk taşımaya ve sunmaya yardımcı olacak ilgili kurum personelinin kılık kıyafetinin düzgün olmasına kurum-kuruluş amirlerince itina gösterilecektir.

           3-Çelenklerin Atatürk büstüne sunulmasından sonra tören komutanının vereceği komutla ve Tİ işaretiyle bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır.

           4-Saygı duruşunu takiben İstiklal Marşımız söylenecek, Şanlı Bayrağımız göndere çekilecektir.

 

NOT: Çelenkler 30 Ekim 2011 günü sabahleyin Atatürk Büstü önünden aldırılacak, zamanında  alınmayan çelenkler Belediye tarafından kaldırılacaktır.

 

 

 

29 EKİM 2011 CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA TÖRENLERİ

 

Cumhuriyetimizin 88. yıl dönümü kutlama törenleri aşağıdaki esaslar doğrultusunda Şaphane Cumhuriyet meydanında yapılacaktır.

 

1-        Bayram kutlama törenleri saat 09:30 da Şaphane Belediyesi tarafından yapılacak sembolik top atışlarıyla başlayacaktır.

2-       Şaphane İlköğretim Okulu Bando takımı eşliğinde Şaphane Anadolu Öğretmen Lisesi, Şaphane Cumhuriyet Çok Programlı Lisesi, Şaphane İlköğretim Okulu ve 75. Yıl İlköğretim Okulları, Şaphane Anaokulu öğrencileri Şaphane içinde halkı bayrama davet yürüyüşü yapacaklar, akabinde Cumhuriyet meydanındaki tören alanında Saat 10:00’ da yerlerini almış olacaklardır.

3-        İlçe Kaymakamı saat 10:00’ da Makamlarında tebrikleri kabul edeceklerdir.

4-        Bayram töreni; İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının Saat 10:30 da Şeref Tribününü onurlandırmalarıyla başlayacak, tören komutanı yönetiminde İstiklal Marşımızın söylenmesi ile birlikte Şanlı Bayrağımız göndere çekilecektir.

5-        İlçe Kaymakamı, beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı olduğu halde törene katılan halkın ve öğrencilerin Bayramını kutlayacaklardır.

6-        Bayram açış konuşması İlçe Kaymakamı tarafından yapılacaktır.

7-        Tarihsel süreç içerisinde Cumhuriyet konulu konuşma bir öğretmen tarafından yapılacaktır.

8-        Şaphane Anadolu Öğretmen Lisesinden 1 öğrenci, Şaphane Cumhuriyet Çok Programlı Lisesinden 1 öğrenci, Şaphane İlköğretim okulundan 2 öğrenci, 75. Yıl İlköğretim okulundan 2 öğrenci tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okunacak,

9-        Şaphane İÖO öğrencileri tarafından Müzikal gösteri sunulacaktır.

10-      Şaphane Cumhuriyet Çok Programlı Lisesi folklor ekibi gösterilerini sunacaklardır.

11-      Cumhuriyetimizin 88. yılı dolayısıyla tertiplenen turnuva ve yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin takdim edileceği Ödül Töreni icra edilecektir.

12-      Ödül törenini takiben aşağıdaki sıra çerçevesinde Şaphane İlköğretim Okulu Bando takımı eşliğinde resmigeçit töreni yapılacaktır.

 

*       Tören komutanı,

*       Bayrak grubu,

*       Flama grubu,

*       Bando takımı,

*       Folklor ekipleri,

*       Gösteri grubu,

*       Şaphane AÖL öğrencileri,

*       Şaphane Cumhuriyet ÇPL öğrencileri,

*       İlköğretim okulları öğrencileri,

               

13-       Tören geçidini takiben İlçemizdeki esnaf ve sanatkârlar ile kurum ve kuruluşların faaliyetlerini sergilediği KORTEJ geçiş yapacaktır.

 

 

            88. Yıl Dolayısıyla düzenlenen Atletizm Yarışmaları kategorileri aşağıdaki şekildedir.

           

a)            Erkekler Atatürk ve Cumhuriyet Halk Koşusu      (5000 M)                     

b)            Bayanlar Atatürk ve Cumhuriyet Halk Koşusu     (3000 M)          

c)            Yıldız Erkekler Atatürk ve Cumhuriyet Koşusu     (1200 M)          

d)            Yıldız Kızlar Atatürk ve Cumhuriyet Koşusu         (1000 M)

e)            Minik Erkekler Atatürk ve Cumhuriyet Koşusu     (1000 M)

f)             Minik Kızlar Atatürk ve Cumhuriyet Koşusu         (800 M)

 

 

29 EKİM 2011 CUMHURİYET BAYRAMI

FENER ALAYI VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ

 

            Cumhuriyetimizin 88. yılı dolayısıyla düzenlenen kutlama törenleri çerçevesindeki Fener alayı aşağıdaki şekilde icra edilecektir.

           

1-        Şaphane Cumhuriyet ÇPL tarafından hazırlanan Fener Alayı ekibi meşalelerle Şaphane İlköğretim Okulu Bando takımı ve İlçe Emniyet Amirliği eskortu eşliğinde Şaphane İlköğretim Okulu önünden 29 Ekim 2011 akşamı saat 19:30’ da hareket ederek Prof. Dr. Güner ÖNCE Caddesi, Halı saha, Gediz Caddesi güzergahını izleyerek saat 19:45’ de Cumhuriyet meydanındaki tören alanına geleceklerdir. Bu yürüyüşe İlçemiz Sağlık Ocağı Ambulansı eşlik edecektir.

 

2-        Cumhuriyet meydanındaki tören alanında Şaphane Cumhuriyet Çok Programlı Lisesi halk oyunları ekibi tarafından mahalli folklorumuzdan oyunlar sergilenecek, aynı anda HAVAİ FİŞEK gösterisi yapılacaktır.        

 

                                               GÖREV VE SORUMLULUKLAR

           

Belediye Başkanlığı;

 

            Protokol yerinin kurulması,  Cumhuriyet alanı ve çarşı içinin Bayram törenleri için hazırlanması, hava muhalefeti ihtimali dolayısıyla Sinema salonunun hazır bulundurulması, 29 Ekim 2011 günü saat 09.00 da sembolik top atışı yapılması, Fener Alayı esnasında icra edilecek olan Havai Fişek Gösterileri için patlatıcı görevlendirilmesi, 88. yıl kutlamaları için şehrin genel temizliğinin yapılması, 30 Ekim 2011 günü sabahleyin alınmayan çelenklerin Atatürk büstü önünden kaldırılması, Ses yayın cihazının kurulması ve kutlama törenleri ile fener alayı esnasında çalıştırılması, Belediyemiz İtfaiye, Temizlik, İnşaat, Hafriyat, Fırın ekiplerinin korteje hazırlanması, Fener alayında kullanılacak meşaleler için yakıt temini, İlçemiz dışındaki mahallelerde ikamet eden ve taşıma kapsamı dışındaki öğrencilerin Bayram için ilçe merkezine getirilip, götürülmesi,

 

İlçe Emniyet Amirliği;

 

Cumhuriyetimizin 88. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 29 Ekim 2011 Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri ve diğer tüm etkinlikler esnasında güvenlik önlemlerinin alınması,

 

Toplum Sağlığı Merkezi Tabipliği;

 

Cumhuriyetimizin 88. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 29 Ekim 2011 Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri ve diğer tüm etkinlikler esnasında sağlık önlemlerinin alınması ve bir sağlık ekibinin hazır bulundurulması,

 

S.S.Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı;

 

Kortej için araç temin edilmesi ve görevlendirme ile görevlilere tebligatın yapılması, kortejin Esnaf Odası ile koordineli olarak hazırlanması,

 

Esnaf Odası Başkanlığı;

 

Kortej için Esnaf ve Sanatkârların görevlendirilerek görevlilere tebligatın yapılması, Kortejin S.S.Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı ile koordineli olarak hazırlanması,

 

Şaphane Anadolu Öğretmen Lisesi, Şaphane Cumhuriyet Çok Programlı Lisesi, Şaphane ve 75. Yıl İlköğretim Okulu Müdürlüğü;

 

            Cumhuriyetimizin 88. yıl dönümü dolayısıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının günün anlam ve önemine yakışır bir şekilde her zamankinden daha coşkulu kutlanması için her türlü hazırlık, icra ve görevlendirmelerden Dört okul müdürlüğümüz sorumludur.

 

a)        Tören Sunuculuğu                                 : Emrah DURSUN

b)        Çelenk Sunma tören komutanı                : Emrah DURSUN

c)         Saha komutanı                                     : Halil ŞEN

d)        Saha Görevlileri                                     : Tüm Okul Müdürlüklerince görevlendirilecek.

e)        Cumhuriyet ile ilgili konuşma                  : Mesut YARALI (Şaphane AÖL öğretmeni)

f )        Saha çizimi                                           : Şaphane İÖO Müdürlüğü

g)        Fener alayının organize ve icrasından      : Şaphane CÇPL Müdürlüğü genel idaresinde,                                                                              M. İlker BAYRAM,Tuba AKBIYIK,Yunus KESKİN                                                                                     Hakan ÇAKIR, İbrahim KUBUS, Özkan AKGÜN

h)        İstiklal Marşının söyletilmesinden            : Oğuzhan SEFERCİK

ı)         Bayrak Çekilmesi                                   : Şaphane AÖL Müdürlüğü (3 Öğrenci)

i)         Folklor ekibi organizesinden                    : Şaphane CÇPL Müdürlüğü, Bahadır TUNCAY

j)         Müzikal gösteri organizesinden               : Şaphane İÖO Müdürlüğü, Mehmet ŞAHİNER.

k)        Şiir okuyacak öğrencilerin tespitinden      : Dört okul müdürlüğü,

l)         Tören esnasında ses ve müzik sistemi ile

Bilgisayarın kurulması ve işletilmesinden : Oğuzhan SEFERCİK

m)       Bando                                                  : Şaphane İÖO Müdürlüğü – Tahir YARDIMCI

n)        Atletizm yarışmalarının organizesi ve icrasından  : İlçe Beden Eğitimi Zümresi,

o)        Masa Tenisi Turn. Organizesi ve icrasından         : M.Emrah TUNA, Sedat ÇINAR, Yusuf ARI

ö)        Kortejin Hazırlanmasından                                 : Fuat BAYRİ, Yakup ASLAN

p)        Bayram kutlamaları esnasındaki olası görevlendirmeler için üç okul personelinin tören       alanında hazır bulundurulmalarından üç okul müdürlüğü sorumludurlar.

           

Bu program ilgililere emir, halkımıza davetiye hükmündedir.

 

 

NOT: Bayram provası, ilgili okulların katılımı ile 27 Ekim 2011 Perşembe günü saat 10:00’ da Cumhuriyet Meydanında yapılacaktır.

 

 

21.10.2011

 

Cumhuriyet Bayramı İlçe KUTLAMA Komitesi


  Editör :  Site Yönetimi

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Site Yönetimi

 Kategori  Haberler/Duyurular

1296 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 Tema Değiştir

                 
 

 Köşe Yazıları

Ali KARA

Ali KARA ¬
Eğitimde Bilişim Teknolojileri
 
Henüz Yorum Yapılmamış.
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Ağustos 2015

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 1
 Bugün : 52
 Dün : 57
 Toplam : 88088
 Ip No : 54.146.248.111
     

 
 MEB Haberleri


 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Yerel Bağlantılar 
 Genel Bağlantılar 
 Hava Durumu 

Gizlilik Politikası


 
 

   © Copyright - 2011- Şaphane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü - Tüm Hakları Saklıdır. 


Emezun Mebbis meb İnternet İhbar Hattı Okul Siteleri Etik Komisyonu
Bu Benim Eserim e-okul Avrupa Okul Agi İlkyardım - Türk Kızılayı TV izle OGES


Bu site Çilem Haber Scripti altyapısı üzerine Ali KARA tarafından kurulmuştur
Bilişim | Android
Bu sayfa 0,47 saniyede yklendi